Cast & Crew of Anything Goes
Show Leaders
Director | Jamie Eastgaard-Ross | |
Musical Director | Brian Holiday | |
Choreographer | Mikee Ames | |
Choreographer | Danielle Desmarais | |
Producer | Kristine Astop | |
Assistant Producer | Steven Eastgaard-Ross | |
Assistant Producer | Kris Mish | |
Stage Manager | Marina Sakellis | |
Stage Manager | Daisy Pond |
Design Team
Lighting Design | Josef Vermeulen | |
Set Design | Jamie Eastgaard-Ross | |
Set Design | Steven Eastgaard-Ross | |
Set Design | Rich Davis | |
Scenic Artist | Samantha Stemmler | |
Master Carpenter | Rich Davis | |
Costume Design | Magz Ross | |
Prop Design | Heather Low | |
Sound Design | Steven Eastgaard-Ross | |
Orchestra Conductor | Wilma Rothbauer |
Production Team
Costume Assistant | Kim Johnson | |
Costume Support | Melissa Cole | |
Costume Support | Shannon Beshara | |
Costume Support | Darcie Howe | |
Costume Support | Lou Edwards | |
Costume Support | Sandy Forbes | |
Costume Support | Michelle Berry | |
Costume Support | Donna Barnfield | |
Costume Support | Frank MacLeod | |
Costume Support | Christine Brown | |
Costume Support | Samantha Gardiner | |
Costume Support | Christie Johnson | |
Costume Support | Delores Booker | |
Costume Support | Michelle Leblanc | |
Lighting Crew | Danielle Desmarais | |
Set Construction (Crew Head) | Riley Ohler | |
Set Construction (Crew Head) | Josh Bailey | |
Set Construction (Crew Head) | Ian McAuley | |
Set Painting (Lead) | Meghan Skeet | |
Set Painting | Jamie Eastgaard-Ross | |
Set Painting | Kristine Astop | |
Set Painting | Alex Lyall | |
Set Decoration | Jody Low | |
Dance Captain | Nicole Bouwman | |
Dance Captain | Vicki Trask | |
Hair Design | Cat Bentley | |
Makeup Design | Kirstie Gallant | |
Assistant (Lighting) | James Ravenhill |
On Stage
Reno Sweeney | Tanis Laatsch | |
Hope Harcourt | Allie Higgins-Pompu | |
Billy Crocker | Darren Stewart | |
Lord Evelyn Oakleigh | Janos Zeller | |
Erma | Andrea O'Brien | |
Mrs. Evangeline Harcourt | Judy Dunsmuir | |
Moonface Martin | Bruce Fraser | |
Elisha Whitney | Bob Corrigan | |
Purity | Chelsea Wellman | |
Chastity | Nicole Bouwman | |
Charity | Megan Thatcher | |
Virtue | Jessica Jones | |
Captain/Quartet | David Young | |
John | Terry Chung | |
Luke/Sailor | Matthew McDonald | |
Purser/Sailor | David Mottle | |
Sailor | Thompson Harper | |
Sailor | Cody Field | |
Quartet/Reverend Henry T. Dobson | Riley Galarneau | |
Quartet | Gareth McVicar | |
Ensemble | Jenna Fraser | |
Ensemble | Danielle Renton | |
Ensemble | Evan Forbes | |
Ensemble | Daniel Ripley | |
Ensemble | Larra Caldie | |
Ensemble | Mikee Ames | |
Ensemble | Vicki Trask | |
Ensemble | Kimberly Jette | |
Ensemble | Sarah Rempel | |
Chastity (Alternate) | Danielle Desmarais |
Orchestra
Piano | Wilma Rothbauer | |
Reeds | Robert Seymour | |
Trumpet | Ken Symes | |
Trombone | Ed Gilchrist | |
Trombone (Alternate) | Tim Oldham | |
Percussion | Andy Williamson | |
Electric Bass | Mark Johnstone |
Backstage Crew
Assistant Stage Manager | Alex Lyall | |
Assistant Stage Manager | Eric Olberg | |
Lighting Board Operator | James Ravenhill | |
Follow Spot Operator | Ken Silcox | |
Follow Spot Operator | Julie Wiebe |
Marketing
Photography | Andre Goulet | |
Poster Design | Elizabeth Cook | |
Program Design | Jessica Farrell |